Který si ale můžeš přečíst i v pondělí. Víš jak.

Poslední dobou jsem přemejšlela, proč mám vlastně potřebu tyhle drobno články psát. Nemám totiž pocit, že by to někoho mělo nějak zvlášť zajímat. Pokud teda nepatříte do sorty sociopatů, který se zálibou hltaj pořady dlouhodobě snižující IQ jako je Výměna manželek nebo můj nejnovější objev Take Me Out. Ten je fakt brutální. Nic proti, já je žeru taky. Ale moc lidí to o mně neví. A hlavní důvod? Připadám si díky těm chudákům (šaškujícím kvůli pár stovkám před televizníma kamerama a perem Petra Novotnýho) jako normální člověk.

No nic, to už odbočuju.

Přišla jsem každopádně na to, že je to vlastně takovej způsob terapie. Jak se z toho brutálního multitaskingu, kterej se mi každý pondělní ráno (a končí v neděli tak ve 22.30) rozjíždí v hlavě, nezbláznit.

Moje práce, ač je v lecčem maximálně pohodlná ..

(občas totiž nemusím vylézt ani z postele, stačí mi dosáhnout na noťas, heč)

.. tak je neskutečně náročná na generování nových a neotřelých nápadů, maximální soustředění, empatii vůči klientům a fanouškům (a vlastně i nejbližším kolegům), na schopnosti se rychle (a správně) rozhodovat a v neposlední řadě na schopnosti vyřizovat a hlavně udržet v hlavě několik úkolů a následných úkonů naráz.

Vždycky jsem byla děsně systematickej člověk.

Všechno musí mít svůj řád a pravidla. Když nemá, něco je špatně. Ale nikdy ne u mě, protože já v tom systém přece mám :)

První, a nejzásadnější pravidlo. Co není napsaný, jakoby nebylo.

Odjakživa si všechno píšu. Bloky, diáře, stickery, ale i papírový kapesníčky, cvaknutý tramvajenky a daňový doklady. Když se na tom udrží náplň pera = můžeš to popsat.

Jednou na přednášce nás profesor vyzval, ať si celá třída vyndá pera a papír a zakreslí si graf. Asi si dokážete představit, jak to vypadalo. Někteří pravděpodobně ani netušili, co po nich ten profesor v dnešní digitální době chce. A tak jsem vytáhla svůj arzenál 30 propisek a x desítek čistých listů a obdarovala své spolužáky. Paper maniac. No čo už no.

Už ale zase odbočuju.

Chtěla jsem jen říct, že (ač s sebou stále tahám 30 propisek a x diářů) i ke mně už se dostali technické vymoženosti. A jako vynález roku oceňuju Todobook.

Zdroj: http://wersm.com/todobook-is-the-best-facebook-productivity-tool-ever-built/

Co to je?

Naprosto skvělej plugin do Chromu, kterej mi už několikrát zachránil kejhák. Funguje jako „to-do list“ s tím rozdílem, že vás po každém splněném úkolu odmění deseti minutama prokrastinace ve Facebookovém feedu. Dokonalost.

Zvlášť pro člověka, kterej je z 99 % živen právě prací na Facebooku.

Slovo prokrastinace je totiž moje druhý jméno. Videa zvířátek, vášnivé hejtovací debaty ve skupině Mělník-city (a to je kurňa skvělej materiál, nezapomeňte na popcorn!) a zajímavé rozhovory na DVTV už jsou v pracovní době (skoro) minulostí. 

Úkoly máte pořád na očích a nikdy se vám nestane, že je někam založíte. Čím víc obsahu chcete konzumovat, tím víc to-doček musíte splnit.

Jasně, dá se to obejít (a i odinstalovat – druhý objev roku), ale víte co? Na mě to fakt funguje. A tak každej večer svědomitě plním svůj Todobook a modlím se, abych většinu z nich směla odškrnout už dopoledne.

Marně.

Ale co, já svou práci miluju a ač to tak kolikrát fakt nevypadá, neměnila bych. <3

Zkuste to taky. Aspoň na chvíli. Buď vás to chytne a nebo maximálně otráví. It’s up to you!

 

Btw. „Co že to vlastně dělá?!“ Starám se o profily našich klientů na sociálních sítích. Pomáhám jim s tvorbou obsahu a s jeho šířením. Radím jim, jakou komunikaci vůči zákazníkům zvolit a jak jim jejich sdělení a myšlenky přiblížit. „Kurňa, to chci dělat taky!“ Okej, nezapomeň si to napsat do Todobooku a ozvat se! :)

Btw2. Na „papírový to-do listy“ a propisky jsem nezanevřela. Má specialita spočívá v přepisování úkolů z Todobooku na papír. Ach, není většího pošušňáníčka, než ho propiskou dvakrát přeškrnout a následně ještě odkliknut v pluginu. O to víc si těch deset minut šmejdění na Facebooku užijete! Jo, jinak jsem normální. Teda až na tu Výměnu manželek. Tu mi asi neodpustíte, co?

Btw3. Tramvajenky se taky skvěle hoděj jako nouzový záložky do knížky!

Share: